Opublikowany w Coffee room

Zaczęłam skubać…

Zaczęłam skubać suche kwiatki na balkonie.

 

Z kawy, oczywiście, nie zrezygnowałam, ale kartki papieru przestały zabawiać się tuszem, który tak lubiłam. Twórcze projekty, pomysły wyjęte z tyłu głowy zatrzymałam w pół drogi, jak gdyby przymusowy korek na drodze zmuszał do czekania.

Odłożyłam kwiecistość. Potok słów zamieniłam na krótkie „ok” i stałam się człowiekiem zadowolonym z powodu kwiatków na balkonie, które dzięki mnie lgną do świata i cieszą się słońcem.

Przestałam pisać. Jak widać zresztą.

Co robiłam? Zamiatałam podłogę, gotowałam zupy pomidorowe i wydawało mi się, że wszystko jest w porządku. Z otępienia wyrwało mnie słowo! Trochę „jak zwykle”, trochę „na nowo”. Zachwyt nad stylem w ukochanych powieściach zrobił swoje! Zrozumiałam – codzienność należy przekuwać w zachwyt nad światem. Tak! Czytając Waltera Moersa nie można dojść do innej prawy niż ta, że oprócz skubania suchych kwiatków w życiu liczy się coś więcej! (Przy okazji polecam, ach, gorąco polecam Kot alchemika tegoż – groteska, sensacja i fantastyka w jednym + świetny styl).

Strajk. Tak. Był. Wysuszył ideały. Rozlał sporo żalu i rozgoryczenia…

A jednak, jak już wspomniałam, stało się coś, co wyrwało mnie z otępienia. Dzięki składam wszystkim myślografikom, których posty były dla mnie różnokolorową paletą zawadiackich ikon 🙂 🙂 🙂 Śledziłam losy Inspiracji dla szkoły Kasi Skolimowskiej i gratulowałam zapału i siły (zarażasz energią, Kasiu!).

Zatem jestem. Pozwólcie, że jeszcze wyjdę kilka razy na balkon, popatrzę na chmury i wypiję filiżankę kawy ze dwa razy, a potem zaproszę Was, jak kiedyś, na spotkanie z myślą, refleksją albo… kartą pracy 🙂

Resized_20190609_093957_2

Podsumowaniem niech będą dwa morały:

  1. Warto czytać książki.
  2. Przy okazji czytania można też skubać suche kwiatki ;

dla Ciebie 1

cropped-szafa-c59bnic485cych-myc59bli

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s